KONST / Litografier / Färglitografi 13898528
nr 1389 8528
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 120/136. Motivet: 32x52cm, yttermått inklusive ram: 46x64cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 5 april 2021
kl 20:36:42
29/3 22:18:59
100 kr
30/3 11:52:33
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren